
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20.02 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 11 |
| Height | 10.69 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 9.071847 g |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Class AB |
| Output Current | 11.5 A |
| Bandwidth | 3 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Power Dissipation | 125 W |
| Max Supply Voltage | 84 V |
| Min Supply Voltage | 20 V |
| Power Dissipation | 125 W |
| Max Output Current | 11.5 A |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 19 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Input Bias Current | 1 µA |
| Quiescent Current | 50 mA |
| Supply Type | Dual, Single |
| Gain | 3 dB |
| Nominal Supply Current | 50 mA |
| Output Power | 68 W |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 10 mV (10000 µV) |
| Max Dual Supply Voltage | 42 V |
| Min Dual Supply Voltage | 10 V |
| Voltage Gain | 115 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Max Output Power | 68 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
Stock: 2767
Distributors
pcbx
Unit Price$4.41229
Ext.Price$4.41229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.41229 | $4.41229 |
| 10 | $3.39150 | $33.91500 |
| 25 | $3.20409 | $80.10225 |
| 50 | $3.02704 | $151.35200 |
| 100 | $2.85974 | $285.97400 |
| 300 | $2.75123 | $825.36900 |
| 500 | $2.64686 | $1323.43000 |
| 1000 | $2.57847 | $2578.47000 |
